Pod i z prądem Dunajca

Przebieg trasy:
Nowy Sącz - Niskowa - Podegrodzie - Jazowsko - Maszkowice - Gaboń - Stary Sącz - Nowy Sącz

 


Dunajec w okolicach Łącka

 

Opis trasy:

Tym razem nie będzie MTB lecz szosa, no może prócz kawalątka drogi bitej między Niskową a Chochorowicami. Ale od początku - wypadamy z miasta kierując się przez most Helleński na Dunajcu na Chełmiec, tuż przed podjazdem na "Paścą Górę" odbijamy w lewo na Niskową. Jedziemy cały czas lokalną drogą asfaltową w stronę Chochorowic. Tuż za kapliczką w Niskowej mamy skrzyżowanie, jedziemy prosto, asfalt zmienił się w drogę bitą prowadząca do Chochorowic.

Tu uwaga dla szosowców - na wspomnianym skrzyżowaniu za kapliczką można odbić w lewo (asfaltem) i dojechać do Świniarska i do drogi głównej N. Sącz - Podegrodzie, omijając w ten sposób fragment drogi bitej, która nie koniecznie musi być przyjemna jeśli jedziemy na kolarce :-). W Podrzeczu szosowcy mogą dołączyć do naszej trasy, która w dalszej części prowadzi wyłącznie asfaltem.


Dunajec - most w Maszkowicach

 

Jedziemy cały czas w górę Dunajca, mijając Podegrodzie, Kadczę i Jazowsko aż docieramy do Maszkowic. Tuż za zieloną tablicą "Maszkowice" odbijamy z drogi głównej w lewo w wąską asfaltową uliczkę. Niebawem znajdziemy się na niewielkim moście na Dunajcu, przejeżdżamy na drugą stronę i skręcamy w lewo, jadąc teraz z prądem rzeki. Wkrótce nasza wąska asfaltowa droga połączy się z inną drogą a dokładniej z czerwonym szlakiem rowerowym biegnącym z Zabrzeży. Wpadamy na czerwony szlak rowerowy trzymając się cały czas brzegu Dunajca, a po chwili docieramy do skrzyżowania gdzie czerwony szlak odbija w prawo i łączy się z zielonym szlakiem rowerowym a my przecinamy tą krzyżówkę i jedziemy prosto (teraz zielonym szlakiem rowerowym). Jedziemy cały czas z prądem Dunajca mając rzekę po lewej. Mijamy Łazy Brzyńskie, Gaboń i docieramy do Gołkowic, skąd przez Stary Sącz a następnie ul. Węgierską wracamy do domu.

Wycieczka łatwa i przyjemna właściwie płaska i mało wymagająca (no może jeden króciutki podjazd się zdarzył - rzućcie okiem na profil trasy). Polecam na popołudniowy spacerek.Pobierz trasę wycieczki w formie śladu GPS:
dla Google Map i Kamap format *.kml
dla Garmin format *.gpx

 


Trasa rowerowa 1602989 - powered by Bikemap 

 

Najedź myszką na wykres wysokości terenu (profil trasy) i przesuwaj wskaźnik od lewej strony wykresu do prawej a zobaczysz, w którym punkcie podróży będzie z górki a w którym pod górkę.

niech moc będzie z wami:-) Laura

Przewodnik rowerowy

Przewodnik rowerowy - Beskid Sądecki i Sądecczyzna na Rowerze

Beskid Sądecki i Sądecczyzna na rowerze to propozycja książkowa naszego autorstwa skierowana do wszystkich miłośników kolarstwa górskiego.

Rowerem po górach - Facebook

Rowerem po górach - Instagram