Nowosądeckie pętelki

Przebieg trasy:
Nowosądeckie pętelki - czyli krótkie (10-30km) traski przed spaniem :-) lub przed szkołą (pracą). Generalnie trasy przeznaczone są zarówno dla rowerów MTB jak i szosowych, poza kilkoma krótkimi odcinkami szutrówek w większości prowadzą asfaltem (czytaj opis). Czwarta (czyli lasek Chełmecki) to już ostre MTB/Enduro połączone z Downhill'em :-), piąta to 100% gładzi bitumicznej :-).
Od czasu do czasu dokładam kolejną pętlę, więc warto tu zaglądać.

 


trasy i wycieczki rowerowe - Beskid Sądecki i okolice Nowego Sącza

 

Opis trasy:

Pętla nr 1

Pierwszą pętelkę zaczynamy na drodze krajowej nr 87. Po pewnym czasie jazdy skręcamy w lewo na ulicę Biegonicką. Na skrzyżowaniu zjeżdżamy w prawo na zielony szlak rowerowy. Jedziemy nim aż do Myślca, gdzie zjeżdżamy na Łazy Biegonickie. Z Łazów Biegonickich czarno-czerwonym szlakiem rowerowym wracamy do miejsca startu.

 


Trasa rowerowa 1231636 - powered by Bikemap 

 

Pętla nr 2

Drugą pętlę zaczynamy na ulicy Bolesława Prusa. Jedziemy nią aż do drogi krajowej nr 75. Drogą krajową nr 75 jedziemy aż do Nawojowej, gdzie skręcamy w prawo na czarny szlak rowerowy. Pniemy się nim w górę przejeżdżając Nawojową i wjeżdżając do Żeleźnikowej Małej. Po pewnym czasie zjeżdżamy z czarnego szlaku rowerowego na zielony szlak pieszy, który zaprowadzi nas do Poręby Małej. Po pewnym czasie zielony szlak pieszy odbija w lewo, a my skręcamy w prawo na zielony szlak rowerowy, którym dojedziemy już spokojnie do drogi krajowej nr 75 i do miejsca startu.

 


Trasa rowerowa 1231675 - powered by Bikemap 

 

Pętla nr 3

Trzecią pętelkę zaczynamy na ulicy Piłsudzkiego. Skręcamy w ulicę Kamienną, by na pierwszym skrzyżowaniu odbić w lewo na Jamnicę. Przejeżdżamy Jamnice i jedziemy na Mystków. W Mystkowie zjeżdżamy razem z zielonym szlakiem rowerowym w małą dróżkę po prawej kierując się na Kamionkę Wielką. Zaraz przed rzeką Kamionką zielony szlak rowerowy skręca w lewo na Wolę Niżną , ale my zjeżdżamy w drugą stronę na pieszy szlak czerwony, którym dojedziemy do drogi krajowej nr 75. Jedziemy nią aż do ulicy Bolesława Prusa, która zaprowadzi nas do miejsca startu.

 


Trasa rowerowa 1150472 - powered by Bikemap 

 

Pętla nr 4

Czwarta pętelkę zaczynamy na moście heleńskim. Jedziemy w kierunku osiedla Helena ulicą Dunajcową aż do skrzyżowania, gdzie skręcamy w lewo na ulicę Jagodową. Jedziemy w kierunku Marcinkowic czarnym szlakiem rowerowym . Na najbliższym skrzyżowaniu skręcamy w prawo na ulicę Marcinkowicką. Dojeżdżamy do miejscowości Rdziostów. Jedziemy cały czas czarnym szlakiem rowerowym. Przejeżdżamy przez Radwany. Na skrzyżowaniu szlaków zjeżdżamy na czerwony szlak pieszy do lasku Chełmeckiego, by zaraz potem odbiec od niego na ścieżkę, która zaprowadzi nas prosto na Paścią Górę. Z Paściej Góry kierujemy się prosto na Chełmiec. Stamtąd kolejno ulicą Stefana Batorego, Ksawerego Dunikowskiego i Świętej Heleny docieramy do miejsca startu.

 


Trasa rowerowa 1231707 - powered by Bikemap 

 

Najedź myszką na wykres wysokości terenu (profil trasy) i przesuwaj wskaźnik od lewej strony wykresu do prawej a zobaczysz, w którym punkcie podróży będzie z górki a w którym pod górkę.

 

Pętla nr 5

Piątą pętelkę zaczynamy obierając kierunek Naściszowa, mijamy motel z basenem przy Łubince, przecinamy obwodnicę i jazda w gorę. Trasa w całości prowadzi asfaltem, przebiega przez przysiółek Klimkówka, Kuminowiecką Górę, Koniuszową, Paszyn, Piątkową. Myślę, że się nie zgubicie, rzućcie okiem na mapę i jazda!

 


Trasa rowerowa 1856074 - powered by Bikemap 

 

Najedź myszką na wykres wysokości terenu (profil trasy) i przesuwaj wskaźnik od lewej strony wykresu do prawej a zobaczysz, w którym punkcie podróży będzie z górki a w którym pod górkę.

 

Pętla nr 6 (właściwie ósemka)

Pętelkę rozpoczynamy jadąc ul. Zdrojową w górę na Klimkówkę, następnie zjazd do Słowikowej i kierunek Jelna a następnie Miłkowa. Przed Miłkową opuszczany czerwony szlak rowerowy i jedziemy przez Jelną-Działy do Gródka nad Dunajcem. Chwila odpoczynku i podążamy w kierunku Bartkowej, dalej przez Podole, Przydonicę, Miłkową, Siedlce, Łękę i Librantową wracamy do Nowego Sącza. Trasa w całości asfaltowa, więc i szosowcy skorzystają.

 


Trasa rowerowa 1854975 - powered by Bikemap 

 

Najedź myszką na wykres wysokości terenu (profil trasy) i przesuwaj wskaźnik od lewej strony wykresu do prawej a zobaczysz, w którym punkcie podróży będzie z górki a w którym pod górkę.

niech moc będzie z wami:-) Laura

Przewodnik rowerowy

Przewodnik rowerowy - Beskid Sądecki i Sądecczyzna na Rowerze

Beskid Sądecki i Sądecczyzna na rowerze to propozycja książkowa naszego autorstwa skierowana do wszystkich miłośników kolarstwa górskiego.

Rowerem po górach - Facebook

Rowerem po górach - Instagram