Sądecki Szlak Rowerowy

Sądecki Szlak Rowerowy:
Nowy Sącz - Kamionka Mała - Nawojowa - Frycowa - Czaczów - Łabowa - Nowa Wieś - Kotów - Kamianna - Polany - Berest - Piorunka - Czyrna - Mochnaczka - Tylicz - Muszynka - Przełęcz Tylicka

 


Sądecki Szlak Rowerowy - Nowy Sącz - www.rpwerempogorach.pl

 

Opis trasy:

Sądecki szlak Rowerowy to jeden z kilku szlaków łącznikowych Karpackiego Szlaku rowerowego. Został poprowadzony mało ruchliwymi drogami asfaltowymi i bitymi wzdłuż doliny rzeki Kamienicy. Trasa łatwa i malownicza, dookoła krajobrazowe widowisko "pełnoekranowe". Jak łatwo zauważyć, oficjalny przebieg szlaku prowadzi z Nowego Sącza do Muszynki, a dokładniej do Przełęczy Tylickiej.W takiej postaci jedziemy cały czas lekko pod górę ...


Sądecki Szlak Rowerowy

 

... jednak gdy odwrócimy kierunek i trasę pokonamy od Muszynki do Nowego Sącza, trasa staje sie jeszcze łatwiejsza i praktycznie ciągle lekko z góry. te wariant jest idealny dla tych co nie lubią uphill'u a wolą downhill :-)) Jak dołożymy do tego wariant z pociągiem relacji Nowy Sącz - Krynica Zdrój to mamy trasę bardzo łatwą do pokonania nawet przez mało zawziętych cyklistów.
Wyjaśniając: Z Nowego Sącza jedziemy pociągiem (wraz z rowerami oczywiście) do Krynicy, następnie już rowerem do Tylicza i kawałeczek pod górkę do Muszynki i na Przełęcz Tylicką gdzie kończy się Sądecki Szlak Rowerowy (dla nas zaczyna bo jedziemy na wspak). Chwilka odpoczynku i 66 km do Nowego Sącza :-)

Całą dokumentację wraz z mapą Karpackiego Szlaku Rowerowego można pobrać ze strony Sądeckiej Organizacji Turystycznej.

Do pobrania:
Mapa, opis i przebieg Sądeckiego Szlaku Rowerowego (format pdf)


Pobierz trasę Sądeckiego Szlaku Rowerowego do urządzeń GPS:
dla Kamap i Googla Map format *.kml
dla Garmin format *.gpx

 


Trasa rowerowa 1438523 - powered by Bikemap 

 

Najedź myszką na wykres wysokości terenu (profil trasy) i przesuwaj wskaźnik od lewej strony wykresu do prawej a zobaczysz, w którym punkcie podróży będzie z górki a w którym pod górkę.

niech moc będzie z wami:-) Laura

Przewodnik rowerowy

Przewodnik rowerowy - Beskid Sądecki i Sądecczyzna na Rowerze

Beskid Sądecki i Sądecczyzna na rowerze to propozycja książkowa naszego autorstwa skierowana do wszystkich miłośników kolarstwa górskiego.

Rowerem po górach - Facebook

Rowerem po górach - Instagram