Jodłowa Góra - Rezerwat "Cisy w Mogilnie"

Przebieg trasy:
Nowy Sącz - Piątkowa - Lasek Falkowski - Falkowa - Mystków - Mszalnica - Cieniawa - Jodłowa Góra 715 m.n.p.m. (Rezerwat Cisy w Mogilnie) - Boguszowa - Piątkowa - Nowy SączRezerwat Cisy w Mogilnie i Jodłowa Góra na rowerze

 

Opis trasy:
Wyjeżdżamy z centrum Nowego kierując na Grybów. Korzystając ze ścieżki rowerowej po około 4 km odbijamy w prawo na Skansen i dalej wspinamy się w górę zielonym szlakiem PTTK przez las Falkowski. Po 2 km jazdy po luźnych kamieniach docieramy do asfaltu. Teraz jedziemy cały czas pod górę, czasem lżej czasem ciężej ale jedziemy. Po 10 km mijamy Mystków i kierujemy na Mszalnicę i dalej na Cieniawę. W Cieniawie wpadamy na krajową drogę nr 28 i kierujemy się w stronę Nowego Sącza (czyli w lewo). Jednak po przejechaniu droga 28 około 400 metrów odbijamy w prawo na wąską dróżkę asfaltową prowadzącą na Jodłową Górę (punktem orientacyjnym będzie wieża przekaźnika, którą mijamy). Asfalt się szybko kończy i zaczyna się leśna droga z większymi i mniejszymi kamieniami. Droga zamienia się w ścieżkę a ścieżka w kamienisty szlak do wspinaczki. Jedziemy i czasem pchamy a nawet wynosimy rowery kierując się niebieskim szlakiem na Jodłową Górę i Rezerwat Przyrody Cisy w Mogilnie. Po 500 m wspinaczki po kamieniach można wsiąść na rowery i jechać dalej aż osiągamy 715 m npm i zdobywamy Jodłową Górę.


Rezerwat Cisy w Mogilnie

 

Teraz to już na "lajcie" jedziemy szutrową droga aż do polany, na której znajduje się pomnik partyzantów i tablica informacyjna z napisem "Pomnik Przyrody - Rezerwat Cisy w Mogilnie". No wszystko fajnie ale gdzie te cisy o których czytałam w książce? Są! Tuż przy tablicy, pod moimi nogami? Mają 20-30cm wysokości. Może trzeba było napisać "Cisunie w Mogilnie"? Nic, jedziemy dalej i po kilku minutach widzimy duży, krzaczasty cis (który uratował honor rezerwatu).Teraz jedziemy z górki aż do drogi Paszyn - Mogilno. Skręcamy w górę (w prawo) na Mogilno by po chwili odbić w lewo na niebieski szlak PTTK. Kierując się cały czas tym szlakiem docieramy do Piątkowej i na ścieżkę rowerową prowadzącą do Nowego Sącza.

 

Pobierz trasę wycieczki w formie śladu GPS:
dla Kamap i Google Map format *.kml
dla innych format *.gpx

 


Trasa rowerowa 824659 - powered by Bikemap 

 

Najedź myszką na wykres wysokości terenu (profil trasy) i przesuwaj wskaźnik od lewej strony wykresu do prawej a zobaczysz, w którym punkcie podróży będzie z górki a w którym pod górkę.

niech moc będzie z wami:-) Laura

Przewodnik rowerowy

Przewodnik rowerowy - Beskid Sądecki i Sądecczyzna na Rowerze

Beskid Sądecki i Sądecczyzna na rowerze to propozycja książkowa naszego autorstwa skierowana do wszystkich miłośników kolarstwa górskiego.

Rowerem po górach - Facebook

Rowerem po górach - Instagram