Z Przehyby niebieskim szlakiem do Rytra

Przebieg trasy:
Nowy Sącz - Stary Sącz - Gołkowice Górne - Skrudzina - Przehyba (1175 m.n.p.m.) - Rezerwat Wietrzne Dziury (1038 m.n.p.m.) - Wdżary (856 m.n.p.m.) - Roztoka Ryterska - Rytro - Barcice - Nowy SączPrzehyba i Wietrzne Dziury na rowerze

 

Opis trasy:
Wyjeżdżamy z Nowego Sącza i ulicą Węgierską kierujemy się na Stary Sącz. Ze starosądeckiego rynku, drogą nr 969 docieramy do Gołkowic. W Gołkowicach odbijamy w lewo na Skrudzinę. Teraz pniemy się w górę prosto Przehybę. Po zdobyciu szczytu, odpoczywamy w schronisku PTTK, jemy obiadek a jak się da tatę naciągnąć to można liczyć na lodowy deser :-)


pomnik przyrody Wietrzne Dziury - Beskid Sądecki

 

Zbieramy swoje, dość mocno już rozleniwione ciała i ruszamy dalej - niebieskim szlakiem w kierunku Wielkiej Przehyby. Nawierzchnia i ukształtowanie terenu jest bardzo zróżnicowane, od przyzwoitej ścieżki błotno - szutrowej, poprzez strome zjazdy po korzeniach i koryta skalne wypełnione dużymi głazami i luźnymi kamieniami. Łatwo nie jest (zwłaszcza dla 12-to latki ;-)), ale widoki, las i przeróżne formy skalne rekompensują trud wyprawy. Docieramy do Rezerwatu wietrzne Dziury a następnie zdobywamy Wdżary Wyżne. Na rozstaju szlaku niebieskiego i zielonego, udajemy się tym pierwszym (niebieskim) aż do szutrowej drogi, zmieniającej się później w kiepski asfalt, a jeszcze później w dobry asfalt :-) i prowadzącej nas przez Roztokę Ryterską do Rytra. Z Rytra już główną drogą nr 87 jedziemy do Barcic i po długiej i wyczerpującej wycieczce docieramy do Nowego Sącza. Tak sobie myślę... Piękne są te nasze Beskidy.


Wietrzne Dziury - niebieski szlak z Przehyby

 

Pobierz trasę wycieczki w formie śladu GPS:
dla Kamap i Google Map format *.kml
dla innych format *.gpx

 


Trasa rowerowa 824617 - powered by Bikemap 

 

Najedź myszką na wykres wysokości terenu (profil trasy) i przesuwaj wskaźnik od lewej strony wykresu do prawej a zobaczysz, w którym punkcie podróży będzie z górki a w którym pod górkę.

niech moc będzie z wami:-) Laura

Przewodnik rowerowy

Przewodnik rowerowy - Beskid Sądecki i Sądecczyzna na Rowerze

Beskid Sądecki i Sądecczyzna na rowerze to propozycja książkowa naszego autorstwa skierowana do wszystkich miłośników kolarstwa górskiego.

Rowerem po górach - Facebook

Rowerem po górach - Instagram