Nad rzekę odpocząć - próg wodny na Dunajcu

Przebieg trasy:
Nowy Sącz plac zamkowy - park Strzelecki - Tłoki (rury przebiegające przez Dunajec) - uskok na Dunajcu - Nowy Sącztrasy i wycieczki rowerowe - okolice Nowego Sącza

 

Opis trasy:
Wyjeżdżamy z centrum Nowego Sącza. Kierujemy się w stronę placu zamkowego, aż docieramy do brzegu Dunajca. Jedziemy cały czas żwirowo-błotną ścieżką w górę rzeki, mijamy most kolejowy, mijamy Park Strzelecki, aż docieramy do miejsca gdzie Wały przeciwpowodziowe odbijają na lewo, ale my przeprawiamy się przez strumyk przecinający naszą drogę i jedziemy dalej w górę rzeki. Potem dojeżdżamy do Tłoków (charakterystyczne, ogromne rury przechodzące z jednego brzegu Dunajca na drugi). Gdy je zobaczymy to będzie znak, że cel naszej podróży jest już blisko. Jadąc dalej po kilku minutach szybkiego pedałowania docieramy do celu - progu wodnego na Dunajcu. Tam można sobie odpocząć. Wracać możemy tą samą drogą lub wyjechać na wał i kierować się w stronę rur. Po pewnym czasie wał odbija w prawo i jadąc nim dalej docieramy do mostku na rzeczce przy ogródkach działkowych. Teraz już możemy jechać asfaltem lub po przejechaniu przez mostek wrócić na wał i jechać nim do Nowego Sącza.

 

Pobierz trasę wycieczki w formie śladu GPS:
dla Kamap i Google Map format *.kml
dla innych format *.gpx

 


Trasa rowerowa 821423 - powered by Bikemap 

 

Najedź myszką na wykres wysokości terenu (profil trasy) i przesuwaj wskaźnik od lewej strony wykresu do prawej a zobaczysz, w którym punkcie podróży będzie z górki a w którym pod górkę.

niech moc będzie z wami:-) Laura

Przewodnik rowerowy

Przewodnik rowerowy - Beskid Sądecki i Sądecczyzna na Rowerze

Beskid Sądecki i Sądecczyzna na rowerze to propozycja książkowa naszego autorstwa skierowana do wszystkich miłośników kolarstwa górskiego.

Rowerem po górach - Facebook

Rowerem po górach - Instagram