Dąbrowska Góra

Przebieg trasy:
Nowy Sącz - Naściszowa - Klimkówka - Dąbrowska Góra (583 m.n.p.m.) - Wielogłowy - Nowy Sącz

 


Dąbrowska Góra - trasa rowerowa Pogórze Rożnowskie, okolice Nowego Sącza na rowerze

 

Opis trasy:
Tak się ostatnio złożyło, że w sobotę była dość przyzwoita pogoda, co oznaczało jedno - wyjazd. Jak zwykle wyjeżdżamy z Nowego Sącza i ul. Zdrojową docieramy, tak jak w "Szybkiej pętli po asfalcie", na Klimkówkę. Jedziemy wzdłuż czerwonego szlaku, by następnie odbić zielonym szlakiem na Ubiad i Górę Dąbrowską. Cały czas jedziemy zielonym szlakiem, wspinając się na Dąbrowską górę (583 m. n. p. m.). Podjazd nie jest zbyt długi, ale za to stromy. Na szczyt Dąbrowskiej góry wyjeżdżamy cały czas wąskim asfaltem. Przed samym końcem podjazdu, na szczycie góry widzimy kapliczkę z charakterystycznym, pochylonym w naszą stronę krzyżem (pewnie to znak dla rowerzystów, że za chwilkę zjazd :-)).

 

Na Dąbrowskiej górze widoki są naprawdę przepiękne, można tu się na chwilkę zatrzymać, napić wody z bidonu i zrobić panoramę komórką :-). Po chwili odpoczynku ruszamy w dalszą drogę. Zjeżdżamy przez las częściowo zielonym szlakiem w kierunku Dąbrowej. Jest błotnisto i liściasto, ale super! Z Dąbrowej drogą krajową nr. 75 wracamy do Nowego Sącza.


Dąbrowska Góra - zjazd rowerem zielonym szlakiem

 

Pobierz trasę wycieczki w formie śladu GPS:
dla Kamap i Google Map format *.kml
dla innych format *.gpx

 


Trasa rowerowa 855146 - powered by Bikemap 

 

Najedź myszką na wykres wysokości terenu (profil trasy) i przesuwaj wskaźnik od lewej strony wykresu do prawej a zobaczysz, w którym punkcie podróży będzie z górki a w którym pod górkę.

niech moc będzie z wami:-) Laura

Przewodnik rowerowy

Przewodnik rowerowy - Beskid Sądecki i Sądecczyzna na Rowerze

Beskid Sądecki i Sądecczyzna na rowerze to propozycja książkowa naszego autorstwa skierowana do wszystkich miłośników kolarstwa górskiego.

Rowerem po górach - Facebook

Rowerem po górach - Instagram