Między Skalnikiem a Kanią Górą

Przebieg trasy:
Nowy Sącz - Jamnica - Kamionka Wielka - Groń - Popardowa - Nawojowa - Nowy Sącz

 

Beskid Niski i okolice Nowego Sącza- Skalnik i Kania Góra na rowerze

 

Opis trasy:
Rozpoczynamy w Nowym Sączu, jedziemy ścieżką rowerową wzdłuż Kamienicy aż docieramy do mostu na Kamienicy w miejscowości Jamnica. Stąd asfaltem do Kamionki. W kamionce (tuż przed kościołem) odbijamy w prawo w wąską uliczkę między domostwami. Zaczynamy się wspinać w górę. Po kilku około 1,5 km droga wpada do lasu, asfalt najpierw zmienia się w płyty betonowe a następnie w kamienisto - żwirową leśną drogę. Docieramy do pomarańczowego szlaku PTTK. Po prawej widzimy Skalnik (669 m n. p. m) a po lewej, w oddali Kanią Górę. Skręcamy w lewo i jedziemy aż do rozwidlenia drogi gdzie skręcamy w prawo i zjeżdżamy w dół serpentynami. Po niecałych 2 km zjazdu odbijamy na rozwidleniu w prawo i jedziemy asfaltową, wąską drogą przez Popardową Wyżną. Docieramy do mostu na rzece Kamienicy i jesteśmy w Nawojowej. Stamtąd już prosta droga do Nowego Sącza.

 

Pobierz trasę wycieczki w formie śladu GPS:
dla Kamap i Google Map format *.kml
dla innych format *.gpx

 


Trasa rowerowa 824708 - powered by Bikemap 

 

Najedź myszką na wykres wysokości terenu (profil trasy) i przesuwaj wskaźnik od lewej strony wykresu do prawej a zobaczysz, w którym punkcie podróży będzie z górki a w którym pod górkę.

niech moc będzie z wami:-) Laura

Przewodnik rowerowy

Przewodnik rowerowy - Beskid Sądecki i Sądecczyzna na Rowerze

Beskid Sądecki i Sądecczyzna na rowerze to propozycja książkowa naszego autorstwa skierowana do wszystkich miłośników kolarstwa górskiego.

Rowerem po górach - Facebook

Rowerem po górach - Instagram