Skalibrowaną mapę konwertujemy na format TwoNav

Konwertowanie naszej mapy na format przyjazny dla urządzeń opartych o oprogramowanie TwoNav przeprowadzimy za pomocą oprogramowania CompeGPS Land. Warto tu nadmienić, że zarówno mobilny soft TwoNav jak i PC'towy CompeGPS Land pochodzą od tego samego producenta.


konwertowanie mapy rastrowej do formatu TwoNav

Operacja jest banalnie prosta, ściągamy ze strony producenta pełną 30 dniową wersję CompeGPS Land, instalujemy ją, a cała operacja konwertowania sprowadza się do czynności "otwórz plik mapy" i "zapisz mapę jako". Tu mamy duży wybór konwersji na różne formaty...

Niestety CompeGPS Land (Wer. 7.5.2 bulit L281P8) nie poradził sobie z otwarciem naszej edukacyjnej mapy, którą stworzyliśmy, skalibrowaliśmy i teraz konwertujemy ją na różne formaty. Przy próbie otwarcia wyskakuje taki komunikat:


konwertowanie mapy rastrowej fo formatu TwoNav

Nie pomogło zwiększenie pliku stronicowania w Windows 7 ani fizyczna rozbudowa RAM z 4GB na 8GB. Zastanawialiśmy się czy może to coś z naszym domowym kompem jest nie tak? Niestety sprawdziliśmy to również na innym komputerze (potężnej stacji graficznej do obróbki video) i niestety doopa! (jako to mówi Serce do Rozumu z pewnej znanej reklamy).

Szybko się okazało, że wystarczyło nasz plik podzielić na cztery mniejsze części, każdą nich skalibrować osobno i wszystko ruszyło jak należy. Nasz edukacyjny plik z mapą jest dość duży i ma rozmiar 19019 x 13983 pixeli i niestety CompeGPS Land nie przełknął tego rozmiaru. Dziwne, bo o wiele starszy, bardziej toporny, wydawało by się, że wręcz archaiczny Oziexplorer zamieszał tylko dyskiem i w ciągu kilkunastu sekund otworzył naszą mapę, tym samym zawstydzając oprogramowanie CompeGPS Land.

Dobrze by było, aby ktoś z Was jeszcze tą mapę spróbował otworzyć u siebie, aby mieć 100% pewności, a może dystrybutor? Plik z naszą edukacyjną mapą dostępny jest tu: mapa rowerowa Beskidu Sądeckiego i okolic Nowego Sącza (*.jpg i *.map).

Z mniejszymi plikami nie było problemów - wystarczyło otworzyć plik z mapą i zapisać go w formacie *.rmap (*.rtmap), czyli w tym jakiego używa TwoNav, tak jak poniżej:


konwertowanie mapy rastrowej fo formatu TwoNav - rmap i rtmap

CompGPS Land to prawdziwy kombajn o ogromnych możliwościach, jednak niespecjalnie przepada za dużymi plikami map rastrowych, dlatego pamiętajcie o tym i jeśli używacie tego oprogramowania, to lepiej zróbcie kilka mniejszych map niż jedną wielką.


niech moc będzie z wami:-) Laura

Przewodnik rowerowy

Przewodnik rowerowy - Beskid Sądecki i Sądecczyzna na Rowerze

Beskid Sądecki i Sądecczyzna na rowe-
rze to propozycja książkowa naszego    autorstwa skierowana do wszystkich    miłośników kolarstwa górskiego.

Rowerem po górach - facebook